0
In Moda

Haute couture jesień/zima 2015

Haute couture (fr. wysokie krawiectwo) to dział luksusowego krawiectwa zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie (w przeciwieństwie do pret-a-porter, czyli ubrań dostępnych w gotowej formie, a nie szytych na miarę). Charakteryzują się one wysoką jakością materiałów i wykończenia, często są szyte ręcznie. Haute couture narodziło się we Francji, a domy mody używające tej nazwy są zobowiązane sprostać określonym kryteriom (w tym: ręczne szycie, określona liczba pracowników i modelek, przynajmniej dwa warsztaty-pracownie, przynajmniej dwa pokazy różnych kolekcji w roku, zużycie określonej powierzchni materiału). I choć suknie z tych pokazów są zasadniczo poza naszym zasięgiem cenowym, to możemy potraktować je jako inspirację i zapowiedź trendów nadchodzących w modzie ślubnej. Zatem bez względu na to, czy wybór sukni ślubnej przed czy za Wami, obejrzyjcie, co na sezon jesień/zima 2015 proponują najwięksi projektanci. I pamiętajcie: haute couture nie zna absolutnie żadnych ograniczeń…

Chanel

Karl Lagerfeld i jego rock’n’rollowa panna młoda, czyli Kendall Jenner w, przyznacie, dość nietypowej „sukni ślubnej”…

dior

collage

 

Valentino

Tegoroczna kolekcja Valentino to elegancka czerń i głęboka czerwień. Złota suknia, którą dla Was wybrałyśmy to jedna z zaledwie trzech kreacji kolorystycznie przełamujących ten wyraźny podział. Inspiracją obecną w każdym właściwie projekcie i dodatku stał się dla projektantów ich ukochany Rzym. Tam też miał miejsce (podobno wyjątkowy) pokaz.  Z kolekcji Pierpaolo Piccioliego i Marii Grazii Chiuri panny młode oprócz sukien rzecz jasna mogą zainteresować delikatne ozdoby do włosów.

Valentino

Ellie Saab

O jego kreacjach mawia się, że są niczym wyjęte z pięknej baśni. Tą bajeczną kolekcją Elie Saab nawiązuje do własnego ślubu. Ćwierć wieku temu ówczesna narzeczona Saaba właśnie w złotej sukni jego projektu stanęła z nim przed ołtarzem-stąd złoto i tu odgrywa jedną z głównych ról.

 

Tony Ward

Tony Ward Haute Couture Fall 2015

Ralph &Russo

W kolekcji Ralph & Russo widoczne są inspiracje latami sześćdziesiątymi i ptakami. Projektantom udaje się zachować równowagę pomiędzy przepychem bijącym z materiałów a prostotą kroju, a całość dopełnia doskonałe wyczucie koloru.

2

Zamykająca pokaz suknia ślubna z powodzeniem łączy przepych złotego haftu i misternych francuskich koronek chantilly – których do wykonania kreacji wykorzystano 700 metrów – z dopasowanym w biodrach fasonem. Prezentująca tę kreację Ana Beatriz Barros przyznaje, że suknia do najlżejszych nie należy.

 

Zuhair Murad 

Gwiazdy na pokazie Murada były obecne na widowni, w scenografii i na sukniach. Bajkowe, mieniące się metalicznym blaskiem kreacje zachwycają przepychem i kunsztem wykonania.

 

 Alberta Ferretti

al

 

Dior

Inspiracją dla tej kolekcji autorstwa Rafa Simonsa był obraz flamandzkiego malarza Hieronymusa Boscha „Ogród Rozkoszy Ziemskich”. Modelki w naturalnych fryzurach i właściwie bez makijażu prezentowały subtelne i zwiewne kreacje. Było eterycznie, subtelnie i pięknie.

Christian Dior Haute Couture Fall 20152

Christian Dior Haute Couture Fall 2015 3

Christian Dior Haute Couture Fall 2015

Źródła: vogue.co.uk; brides.com; wikipedia.pl

You Might Also Like

  • Ślubeo.pl :)
    06/08/2015 at 4:26 pm

    …Zdecydowanie nie zna ograniczeń ;)