0
In Inspiracje

Zamiast kwiatów…

 

Withered roses bouquet Wallpapers

Dziś na weddingfairy.pl postaramy się przekonać Was, żeby nowy etap w życiu zacząć dobrym uczynkiem :). Państwo młodzi bardzo często rezygnują z kwiatów, które mieliby otrzymać przy składaniu życzeń na  rzecz… i tu pojawia się wiele możliwośći: książek, alkoholu albo kuponów totolotka. Ale czy jesteście pewni, że wszyscy goście znają Wasz gust czytelniczy lub wiedzą, jakie wino lubicie? Nie twierdzimy, że otrzymywanie tych wszystkich prezentów nie jest miłe, ale gwarantujemy, że gdy poprosicie gości, by zamiast kupować kwiaty czy książki przekazali drobną kwotę na szczytny cel satysfakcja, którą odczujecie będzie o wiele większa. Opcji jest wiele. Możecie sami zebrać pod kościołem pieniądze do puszki i potem przekazać je wybranej organizacji, lub skontaktować się z taką instytucją przed ślubem i wtedy często pod kościołem pojawi się wolontariusz, który zajmie się zbiórką. Nasza rada: nie podawajcie na zaproszeniu numeru konta fundacji prosząc o jej wsparcie. Wiele osób po prostu zapomni wykonać taki przelew. Oto kilka naszych sugestii, na co możecie przeznaczyć pieniądze zebrane w tym wyjątkowym dniu.

Fundacja Gajusz

Fundacja pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom zapewniając im opiekę w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum – opiekuje się również dziećmi chorymi onkologicznie, a najmniejszym chorym maluchom, tym będącym jeszcze w brzuchu mamy, oferuje pomoc w zakresie hospicjum perinatalnego.

Rzecz nie jest skomplikowana. Fundacja udostępni Wam specjalne, zaplombowane puszki, do których możecie zebrać datki po uroczystości zaślubin. Jeśli będziecie chcieli, wolontariusze mogą towarzyszyć  Wam podczas ceremonii ślubnej, pomagając przy zbieraniu darowizn.  Udzielone za Waszą sprawą przez Waszych gości finansowe wsparcie pozwoli kupić dla podopiecznych Fundacji Gajusz niezbędne leki, opatrunki i sprzęt, zapewni opłacenie pracy lekarzy, pielęgniarek i psychologów. „To dar, za który będzie Wam wdzięcznych wiele rodzin. Rodzin takich jak ta, którą właśnie zdecydowaliście się założyć” przekonują założyciele fundacji. 

Fundacja „AKOGO?”

Fundacja „AKOGO?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę  przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają. Aby pomóc skontaktujcie się z fundacją lub samodzielnie zorganizujcie zbiórkę i po prostu zróbcie przelew na konto fundacji.

Czadowa Para

„Czadowe Pary to szczęśliwe i kochające się małżeństwa, które w dniu swojego ślubu postanowiły pomóc innym. I to w naprawdę wyjątkowy sposób!” Akcja „Czadowa Para” została powołana w celu zbiórki pieniędzy na wybudowanie szkoły w Czadzie, w Afryce. „Na początku Waszej nowej wspólnej drogi, możecie pomóc najbiedniejszym dzieciom. Dać im szansę na to, by nauczyły się czytać i pisać. Edukacja jest dla nich nadzieją na lepsze życie”. Jeżeli zdecydujecie się pomóc, fundacja przekaże Wam puszkę.

Akademia Przyszłości

„W dniu ślubu każda Para Młoda zamienia się w Wyjątkową Parę i roztacza niezwykłą aurę. Możecie wykorzystać tę magię, prosząc gości, aby zamienili kwiaty na wsparcie dla potrzebującego dziecka”. Wystarczy wypełnić prosty formularz, a konsultant fundacji skontaktuje się z Wami. Jeszcze przed ślubem otrzymacie od fundacji wizytówki, które pomogą Wam poinformować gości o akcji. Dostaniecie także skarbonkę. Po ślubie wybierzecie dziecko z Akademii Przyszłości – programu, który pomaga dzieciom z problemami szkolnymi. Od tej pory będziecie informowani, jakie zmiany zachodzą w życiu dziecka dzięki Wam!

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. „Poproście swoich gości, aby zamiast kwiatów złożyli datek na Fundację Mam Marzenie. Kwiaty szybko zwiędną, a radość dziecka pozostanie na zawsze, dając i Tobie mnóstwo satysfakcji”. Jeżeli chcecie dołączyć do akcji, skontaktujcie się z koordynatorem oddziału fundacji.

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. „Prezenty bez Pudła to oryginalny sposób na wsparcie UNICEF. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione przez Waszych gości produkty UNICEF wysyła tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Para młoda dostaje certyfikat zakupu Prezentu bez Pudła. Osoba obdarowana nie otrzymuje realnego prezentu, ale może się cieszyć świadomością, że dzięki niej UNICEF niesie pomoc potrzebującym dzieciom”. Każdy certyfikat może być spersonalizowany. Szczepionki, lekarstwa, żywność, moskitiery i przybory szkolne to tylko niektóre produkty, które pracownicy i wolontariusze UNICEF wykorzystują codziennie w terenie, i które możecie pomóc kupić dzięki tej akcji. Dzięki Prezentom bez Pudła UNICEF możecie sami wybrać, jaki produkt chcecie ufundować. 

Zestaw-Usmiech-dziecka_pbp_product_main

Pokazałyśmy Wam zaledwie kilka z tysięcy stowarzyszeń i fundacji, które potrzebują pomocy. Jeśli nie chcecie zbierać pieniędzy, alternatywą może być poproszenie gości o przyniesienie przyborów szkolnych lub zabawek i przekazanie ich na przykład do domu dziecka. Jednak pieniądze pozwolą na zakup naprawdę potrzebnych rzeczy. Tak rozpoczęte małżeńskie życie po prostu musi być szczęśliwe :)

Źródła: gajusz.org.pl; unicef.pl; mammarzenie.org; misje.kapucyni.pl; slubpelenmilosci.pl; akogo.pl; rosewallpaperhd.com

You Might Also Like

  • Natalia
    29/08/2015 at 6:26 pm

    Nie oszukujmy się kwiatami młoda para nacieszy sie kilka dni, a pieniędzmi, które można z rezygnacji z kwiatów uzyskać na pewno ktoś potrzebujący nacieszy się znacznie dłużej. Szczególnie podoba mi sie UNICEF i ich świetna organizacja prezentu bez pudła.