0
In Inspiracje

Ślub na plaży mi się marzy!

beachmorning-elopement-12

beachmorning-elopement-03

Do tej pory, aby złożyć przysięgę małżeńską poza Urzędem Stanu Cywilnego należało napisać podanie i liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie. Od 1. marca przyszli małżonkowie mogą już wziąć ślub poza urzędem bez konieczności podawania powodu. Wystarczy jedynie złożyć wniosek do kierownika dowolnego urzędu, zapłacić 1000 zł i możemy zacząć planować ślub na plaży, w górach lub jakimkolwiek miejscu, które sobie wymarzymy. Jedynym warunkiem jest, by „wybrane miejsce ślubu gwarantowało zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników”. Nie może to być na przykład plaża pełna przypadkowych ludzi, ale już pusty fragment plaży z wydzielonym specjalnie miejscem uroczystości jak najbardziej tak. Ostateczna decyzja będzie należała do kierownika USC. Biorąc pod uwagę fakt, że budynki urzędów często do najpiękniejszych nie należą, wiele par może skusić się na taką opcję. Musimy pamiętać, że zmiany dotyczą tylko ślubów cywilnych, i aby wziąć ślub kościelny poza kościołem nadal musimy uzyskać zgodę księdza proboszcza i biskupa.

TheBestOf2014_0014

Źródła: usc.pl, greenweddingshoes.com, lmfoto.pl

You Might Also Like

  • Maciek
    30/03/2015 at 10:40 am

    Świetna opcja dla nowożeńców i ogromne pole do popisu przed fotografami by uwiecznić te chwile na pięknych zdjęciach z pięknych miejsc.

  • Gościniec Banasiówka
    10/04/2015 at 8:08 am

    Na Zachodzie nigdy nie było problemu z zawieraniem ślubu w dowolnym miejscu i cieszę się, że w końcu i my możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tak na prawdę TEN DZIEŃ powinien należeć do Młodych i to oni powinni móc w taki sposób zaaranżować ten najważniejszy dzień aby zapadł im na długo w pamięć i łączył na zawsze. Mi marzy się ślub w Tatrach, ale tak wysoko, wysoko….