0
In Inspiracje

Książka Bridelle Style – recenzja i konkurs

IMG_1385Dziś chciałybyśmy przybliżyć Wam nieco pierwszą polską książkę ślubną – Bridelle Style oraz podzielić się naszą opinią na jej temat.

Pomysłodawczynią powstania książki oraz autorką stylizacji sesji zaprezentowanych w tej publikacji jest Karolina Waltz – założycielka bloga Bridelle, zdjęcia zostały wykonane przez Magdalenę Piechotę, natomiast autorką aranżacji i florystyki jest Anna Matuszewska.

We wstępie do książki autorka Bridelle Style pisze: „Dekoracje, aranżacje kwiatowe, dodatki nie są najważniejsze na ślubie. To prawda. Prawdą jest również to, że właśnie one decydują o stylu, atmosferze i wizerunku uroczystości… Wasz ślub jest wart tego, aby był wyjątkowy i niezapomniany.” Trudno się z nią nie zgodzić, a książka Bridelle Style ma właśnie za zadanie pomóc przyszłym paniom i panom młodym zaplanować te wszystkie szczegóły, które sprawią, że ich ślub będzie jedyny w swoim rodzaju.

Książka jest zbiorem 17 sesji reprezentujących 17 najpopularniejszych stylów ślubnych. Ktoś mógłby rzec, że wystarczy śledzić blogi ślubne, żeby orientować się w najmodniejszych stylistykach i trendach ślubnych, ale z doświadczenia wiemy, że na to potrzeba dużo czasu, którym nie wszystkie panny młode dysponują. Tymczasem tu w książce mamy wszystko skrupulatnie zebrane, opisane i obfotografowane. Niby wiemy co to jest ślub w stylu bohemian lub urban chic, ale czy każda z nas potrafiłaby wskazać kilka cech charakterystycznych tych stylistyk? W książce znajdziecie zdjęcia prezentujące różne aspekty każdego z 17 stylów – elementy florystyki, dekoracji, wystroju wnętrza, stylizacji pary młodej – wszelkie szczegóły i szczególiki, które być może nie przyszłyby Wam do głowy w gąszczu przygotowań. Ponadto, po każdej sesji znajdziecie informacje podsumowujące dany styl, takie jak np. paleta barw, słowa kluczowe, kwiaty, porada „zrób to sam” czy też inne gotowe pomysły na ślub w wybranej stylistyce. Przydatna dla przyszłych par młodych może być również lista polecanych firm, która pojawia się na końcu książki – warto przyjrzeć się wybranym pozycjom, jak również Bridelle Wedding Guide (folder reklamowy prezentujący szereg podwykonawców z branży ślubnej), który dostaniecie w pakiecie z Bridelle Style.

IMG_1383

Książka Bridelle Style to kopalnia pomysłów, która na pewno okaże się być pomocna w planowaniu wymarzonego ślubu i wesela. W zasadzie jest to nie tyle książka, co album, zawierający mnóstwo inspirujących fotografii, które ogląda się z dużą przyjemnością. Jedyne zastrzeżenie to to, że fotografie w dużej większości skupiają się na stylizacji panny młodej, trochę za mało jest pana młodego – przynajmniej według mojego męża :)

IMG_1384

Drogie Panny Młode – albo zaopatrzcie się w Bridelle Style same albo zlećcie to swoim Druhnom :) Okazja nadarza się tu i teraz, bo oto w naszym konkursie  do wygrania jest właśnie książka Bridelle Style – wyjątkowy prezent last minute na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia albo raczej na Nowy Rok :) Mając na uwadze właśnie gorączkę przygotowań przedświątecznych, postanowiłyśmy nie męczyć Was pisaniem poematów na temat wymarzonego wesela, a na chwilę oderwać Was od kupowania, sprzątania i gotowania ;) i „rozerwać” Was taką oto zagadką:

Marta i Szymon planują swoje wymarzone wesele. Ustalili już listę gości. Wynika z niej, że zapraszają łącznie 110 osób. Wiadomo, że ze strony panny młodej będzie o 100 osób więcej niż ze strony pana młodego. Ile osób na wesele zaprasza Szymon?

Kto najszybciej przyśle poprawną odpowiedź na blogweddingfairy@gmail.com, ten otrzyma książkę Bridelle Style. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wynik konkursu już jutro na weddingfairy.pl.

You Might Also Like

  • Justyna
    23/12/2015 at 2:36 pm

    ODPOWIEDZ TO 10 :)

  • Maciej
    23/12/2015 at 2:50 pm

    Jeśli od strony Panny Młodej jest 100 osób a od Pana Młodego byłoby tych gości reszta czyli 10 osób to wynikałoby z tego że zapraszają samą rodzinę bez wspólnych znajomych, którzy nie są ani od strony Panny Młodej ani Pana Młodego skoro poznali ich np w tym samym czasie :)