0
In Inspiracje

GIFT ideas dla przyszłych panien młodych

IMG_0559

Święta Bożego Narodzenia za pasem, więc dziś na weddingfairy.pl kilka propozycji prezentów świątecznych dla tych dziewcząt i pań, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Niektóre z pomysłów można oczywiście równie dobrze wykorzystać jako upominki na wieczór panieński; baaa – a nawet jako drobiazgi z okazji ślubu. A więc do rzeczy :)

Na pierwszy ogień – coś do poczytania i zainspirowania się.

„Scenes from an Impending Marriage” by Adrian Tomine – komiksowo,  z przymrużeniem oka o przygotowanich do ślubu; o dylemacie niektórych narzeczonych – poddać się presji przygotowań, czy może jednak wybrać „elopement” (czyli ucieczkę i ślub „sam na sam” z partnerem/partnerką).

IMG_0560

IMG_0562

„Style Me Pretty Weddings” – książka założycielki bardzo popularnego ślubnego bloga stylemepretty.com – Abby Larson; przewodnik po tym, jak zaplanować i zaprojektować swój wielki dzień; źródło inspiracji a propos kwiatów, dekoracji, oraz wszelkich detali, które mają sprawić, że TWÓJ ślub będzie absolutnie wyjątkowy. Książka jest ładnie wydana; zawiera sporo fotografii z prawdziwych ślubów, a także kilka instrukcji krok po kroku, jak samemu przygotować niepowtarzalne dekoracje na swoje wesele.

IMG_0554

IMG_0556

IMG_0557

„The Wedding Dress” by Edwina Ehrman – coś dla entuzjastek mody, ale nie tylko; historia sukni ślubnej od 1700 roku; jak zmieniała się moda ślubna i wizerunek panny młodej, oraz co na te zmiany wpływało; nie tylko wizualna, ale także historyczno-kulturalna podróż w czasie, hojnie okraszona zdjęciami.

The Wedding Dress by Edwina Ehrman

Książki do kupienia na stronie amazon.co.uk.

A może coś do założenia? Np. koszulka „Żona idealna” z Mosquito – dla wszystkich przyszłych żon idealnych, rzecz jasna :) Do kupienia na stronie mosquito-sklep.pl.

koszulka-zona-idealna by Mosquito

Coś do pooglądania, czyli filmy na DVD; pozytywne, zabawne i związane tematycznie ze ślubem, planowaniem wesela, oraz z „przypadkowym” małżeństwem :)

„Ślubne wojny” z Kate Hudson i Anne Hathaway, reżyseria – Gary Winick.

„Uciekająca panna młoda” z Julią Roberts i Richardem Gere, reżyseria – Garry Marshall.

oraz coś z kina europejskiego, czyli:

„Wyszłam za mąż, zaraz wracam” z Diane Kruger i Dannym Boon’em, reżyseria – Pascal Chaumeil.

Powodzenia w wybieraniu prezentów – ho ho ho!

You Might Also Like

  • Bartosz Bartczak
    25/01/2015 at 6:14 pm

    Czy są jakieś polskie odpowiedniki wspomnianych książek? Może nie tyle odpowiedniki co fajne propozycje książek o tej tematyce.